Niemcy łowią bogatych

RB
opublikowano: 22-04-2008, 00:00

Polacy zarabiają coraz więcej. Dlatego Sal. Oppenheim otworzył przedstawicielstwo nad Wisłą.

Polacy zarabiają coraz więcej. Dlatego Sal. Oppenheim otworzył przedstawicielstwo nad Wisłą.

Polska to rynek o dużym potencjale. Gospodarka rośnie bardzo szybko (w ubiegłym roku o 6,6 proc.), w konsekwencji coraz więcej Polaków może pochwalić się pokaźnymi zarobkami. Dlatego niemiecki bank Sal. Oppenheim postanowił otworzyć tutaj przedstawicielstwo.

— Wejście do Polski to kolejny krok na drodze do ekspansji na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej — mówi Matthias Graf von Krockow, rzecznik wspólników Sal. Oppenheim.

Bank będzie oferował m.in. doradztwo inwestycyjne i zarządzanie majątkiem zamożnych klientów prywatnych oraz inwestorów instytucjonalnych. Zajmuje się też fuzjami i przejęciami oraz pierwszymi ofertami publicznymi.

— Na polskim rynku znacznie wzrosło zapotrzebowanie na tego typu usługi — mówi Bernhard Ramsauer, prezes banku.

Sal. Oppenheim powstał w 1789 r. Jego kapitał własny wynosi ponad 2 mld EUR, a aktywa 41,6 mld EUR. Zatrudnia 3,8 tys. pracowników i zarządza aktywami o wartości 150 mld EUR. Poza Polską jest obecny w Austrii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Luksemburgu, USA, Anglii, Hongkongu i Czechach. W maju otworzy pierwszą placówkę na Węgrzech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu