Niemcy mają problem ze zwrotem 300 mln EUR Iranowi

opublikowano: 09-07-2018, 15:41

Niemieckie władze rozważają wniosek Iranu o zwrot 300 mln EUR z kont bankowych w Niemczech i przekazanie ich do kraju, informuje Reuters powołując się na doniesienia dziennika Bild.

Iran chce wycofać pieniądze z Europaeisch-Iranische Handelsbank w związku z obawami, że może nie mieć do nich dostępu kiedy zaczną obowiązywać sankcje USA nałożone na irański sektor finansowy. Teheran zwrócił się do Niemieckiego Nadzoru Finansowego argumentując, że potrzebuje pieniędzy z rachunków, aby „przekazać je obywatelom Iranu, którzy potrzebują gotówki podczas podróży zagranicznych, w sytuacji braku dostępu do uznanych kart kredytowych”.

Władze USA naciskają na inne kraje, aby przestały handlować z Iranem, który oskarżają o kontynuowanie prac nad technologią jądrową. Wywiady USA i Izraela przekonują, że Iran może wykorzystywać pieniądze do finansowania działań grup zbrojnych działających na Bliskim Wschodzie. Przedstawiciele rządu Niemiec twierdzą jednak, że nie ma na to dowodów, napisał Bild.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu