Niemcy: „nalot” policji na Ministerstwo Finansów

opublikowano: 09-09-2021, 12:34

Niemieccy prokuratorzy pojawili się w czwartek w resortach finansów i sprawiedliwości w Berlinie. Ich działania wiążą się z dochodzeniem mającym ustalić prawidłowość funkcjonowania komórki ds. walki z praniem brudnych pieniędzy.

Dochodzenie ma ustalić, czy urzędnicy komórki ds. prania pieniędzy właściwie zareagowali na ostrzeżenia przekazane od banków w sprawie transferu ponad 1 mln EUR, który wiązano z handlem narkotykami, bronią i terroryzmem. Komórka ds. walki z praniem pieniędzy nie przekazała tej informacji policji, co skutkowało brakiem możliwości zablokowania transferu, wskazują prokuratorzy.

Olaf Scholz, fot. Bloomberg
Olaf Scholz, fot. Bloomberg

„Nalot” prokuratorów nastąpił w szczególnym momencie. Minister finansów Olaf Scholz jest kandydatem na kanclerza Niemiec po ewentualnej wygranej wyborczej SPD w wyborach 26 września. Sondaże dawały mu na to duże szanse.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane