Niemcy: narkotyki, kradzieże i przemoc na dworcach

PAP , DI
opublikowano: 12-02-2021, 13:47

Na głównych dworcach kolejowych w Kolonii i Essen notuje się największą liczbę przestępstw narkotykowych, a kradzieży na dworcu we Frankfurcie.

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych przedstawiło informację o skali przestępstw na dworcach centralnych dużych miast w drugim półroczu 2020 r. Największą liczbę przestępstw narkotykowych notuje się na głównych dworcach kolejowych w Kolonii i Essen, a kradzieży na dworcu we Frankfurcie. Między lipcem a grudniem 2020 r. odnotowano 272 przestępstwa narkotykowe na dworcu w Kolonii, 235 na dworcu w Essen i 206 na dworcu w Duesseldorfie.

Jeśli chodzi o naruszenie ustawy o broni, na pierwszym miejscu również jest dworzec główny w Kolonii z 15 przypadkami, drugi jest dworzec w Essen z 14. W przypadku przestępstw przeciwko mieniu w statystyce przewodzi dworzec we Frankfurcie z 744 incydentami, kolejne to dworce w Hamburgu — 572 i w Kolonii — 504.

Pod względem brutalnych przestępstw w ostatnich sześciu miesiącach ubiegłego roku najniebezpieczniejszy jest dworzec w Hamburgu — odnotowano tam 300 przypadków. Za Hamburgiem jest Frankfurt — 238 i Norymberga — 189.

Stosunkowo duży odsetek osób podejrzanych o dokonanie przestępstw to osoby nieposiadające obywatelstwa RFN. Jeśli chodzi o przestępstwa z użyciem przemocy to stanowią one ponad 40 proc., narkotykowe jednej trzecią, a przeciwko mieniu ponad połowę.

W statystykach dotyczących aktów przemocy stosunkowo często jako podejrzani pojawiają się Polacy, Syryjczycy, Turcy i Afgańczycy. [DI, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane