Niemcy przedłużą lockdown do 18 kwietnia

opublikowano: 22-03-2021, 18:19

Kanclerz Angela Merkel uzgodniła z szefami krajów związkowych przedłużenie lockdownu w Niemczch do 18 kwietnia z powodu prawie dwukrotnego wzrostu zakażeń w okresie miesiąca, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

W poniedziałek Merkel i premierzy 16 lanów zdecydowali o dalszym stosowaniu ograniczeń, w tym zamknięciu części sklepów, hoteli, restauracji, siłowni i obiektów kulturalnych, twierdzi źródło agencji.

Angela Merkel, fot. Bloomberg
Angela Merkel, fot. Bloomberg

Decyzja jest ciosem dla Niemiec, których mieszkańcy, jak wynika z sondaży, są coraz bardziej niezadowoleni ze sposobu prowadzenia walki z pandemią i kryzysem przez rząd.

Merkel i szefowie krajów związkowych postanowili spotkać się ponownie 12 kwietnia aby omówić dalsze działania, twierdzą źródła Bloomberga.

Instytut Roberta Kocha podał w poniedziałek, że liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wzrosła do 107,3. Już drugi dzień z rzędu przekroczyła poziom 100 uważany za „hamulec bezpieczeństwa”. 19 lutego wynosiła 56,8.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane