Niemcy: Stoiber potwierdza, że Merkel będzie kanclerzem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-10-2005, 11:37

Przewodniczący bawarskiej CSU i zarazem premier krajowy Bawarii Edmund Stoiber potwierdził w  poniedziałek, że przewodnicząca CDU Angela Merkel zostanie kanclerzem rządu "wielkiej koalicji", współtworzonej przez chadeków i socjaldemokratów.

Przewodniczący bawarskiej CSU i zarazem premier krajowy Bawarii Edmund Stoiber potwierdził w  poniedziałek, że przewodnicząca CDU Angela Merkel zostanie kanclerzem rządu "wielkiej koalicji", współtworzonej przez chadeków i socjaldemokratów.

    Według agencji dpa, Stoiber poinformował o tym na konferencji zarządu CSU. Sam premier Bawarii - który był kandydatem chadecji na kanclerza w wyborach do Bundestagu w 2002 roku - otrzyma w nowym rządzie tekę ministra gospodarki.

    Decyzja, że CDU/CSU jako najsilniejsza frakcja parlamentarna obsadzi fotel kanclerza, zapadła w trakcie drugiej rundy negocjacji przywódców chadecji i SPD w niedzielę wieczorem. 

    Jak pisze dpa, chadecja i SPD chcą ogłosić nazwisko nowego kanclerza w poniedziałek wczesnym popołudniem, po trzecim spotkaniu swych kierownictw.

    Jak podaje Reuters, w trakcie negocjacji ustalono, że SPD otrzyma ministerstwa spraw zagranicznych, finansów, sprawiedliwości i pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane