Niemieccy podatnicy mogą stracić miliardy na Commerzbanku

opublikowano: 03-04-2019, 14:44

Rządowy dokument wskazuje, że jeśli państwo sprzeda posiadany pakiet akcji Commerzbanku przed fuzją z Deutsche Bankiem, niemieccy podatnicy mogą stracić na tym miliardy euro, informuje Reuters.

W marcu, po miesiącach spekulacji medialnych, Deutsche Bank i Commerzbank, którego duży pakiet akcji należy do państwa, ogłosiły oficjalnie, że rozmawiają o połączeniu. 

W piśmie, które jest odpowiedzią na pytanie zadane w parlamencie, Ministerstwo Finansów informuje, że aby podatnicy nie stracili na transakcji, akcje Commerzbanku musiałyby zostać wycenione w niej na 26 EUR za każdą. Obecnie notowane są na giełdzie po kursie ok. 7 EUR. Lisa Paus z opozycyjnej partii Zielonych zauważyła, że odpowiedź resortu finansów wskazuje iż obecnie państwo, czyli podatnicy, mogliby stracić 3,7 mld EUR.

- Ratowanie banków kosztował niemieckich podatników olbrzymie pieniądze w przeszłości. Ktokolwiek wierzy, że to już przeszłość, bardzo mocno się myli – powiedziała Paus.

Przedstawicielka Ministerstwa Finansów nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy rząd planuje sprzedać pakiet akcji Commezbanku w przypadku fuzji z Deutsche Bankiem.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy