Niemieccy podatnicy mogą stracić miliardy na Commerzbanku

opublikowano: 03-04-2019, 14:44

Rządowy dokument wskazuje, że jeśli państwo sprzeda posiadany pakiet akcji Commerzbanku przed fuzją z Deutsche Bankiem, niemieccy podatnicy mogą stracić na tym miliardy euro, informuje Reuters.

W marcu, po miesiącach spekulacji medialnych, Deutsche Bank i Commerzbank, którego duży pakiet akcji należy do państwa, ogłosiły oficjalnie, że rozmawiają o połączeniu. 

W piśmie, które jest odpowiedzią na pytanie zadane w parlamencie, Ministerstwo Finansów informuje, że aby podatnicy nie stracili na transakcji, akcje Commerzbanku musiałyby zostać wycenione w niej na 26 EUR za każdą. Obecnie notowane są na giełdzie po kursie ok. 7 EUR. Lisa Paus z opozycyjnej partii Zielonych zauważyła, że odpowiedź resortu finansów wskazuje iż obecnie państwo, czyli podatnicy, mogliby stracić 3,7 mld EUR.

- Ratowanie banków kosztował niemieckich podatników olbrzymie pieniądze w przeszłości. Ktokolwiek wierzy, że to już przeszłość, bardzo mocno się myli – powiedziała Paus.

Przedstawicielka Ministerstwa Finansów nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy rząd planuje sprzedać pakiet akcji Commezbanku w przypadku fuzji z Deutsche Bankiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy