„Niemiecka flaga” wiralna w Chinach

opublikowano: 24-02-2014, 00:00

Dla Chińczyków czarno-czerwono-złoty symbol, który tysiące razy pojawił się w sieci społecznościowej Weibo, to nie flaga Niemiec.

Symbol zaczął być publikowany po policyjnej akcji przeciwko domom publicznym w mieście Dongguan. Przeszukano 18 tys. domów i aresztowano 1000 osób. Przeciwnicy akcji przyjęli kolory czarny, czerwony i złoty za swój symbol. Czarny oznacza korupcję, czerwony krew, a żółty prostytucję. Kolejność kolorów też nie jest przypadkowa: czarny znalazł się na górze, ponieważ symbolizuje skorumpowaną elitę, czerwony w środku — klasę średnią, która „krwawi”, a żółty na dole — klasy niższe w takiej desperacji, że uciekają się do prostytucji. Co ciekawe, władze również uznały symbol za swój. W ich interpretacji czarny oznacza walkę z korupcją, czerwony — pieśni komunistyczne, a żółty — czyszczenie Chin z prostytucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu