Niemiecka spółka Small Planet uruchomiła proces restrukturyzacji

opublikowano: 20-09-2018, 09:44

Small Planet Airlines Germany, przewoźnik lotniczy z litewskiej grupy Small Planet, wystąpił o możliwość restrukturyzacji z utrzymaniem dalszej działalności, donosi atwonline.com.

Niemiecki Urząd Lotnictwa Cywilnego zgodził się na  zatrzymanie przez spółkę licencji.
Vytautas Kaikaris, prezes Small Planet Group tłumaczy, że po upadku Air Berlin pojawiła się nisza dla innych przewoźników. Dlatego Small Planet Airlines Germany  chcąc skorzystać z okazji zdecydował się na niemal dwukrotne powiększenie w ciągu roku. Nie udało się tego jednak przeprowadzić z sukcesem, twierdzi Kaikaris wskazując na kilka powodów, m.in. późną dostawę samolotów przed rozpoczęciem sezonu letniego i brak załóg na rynku. Do tego doszły problemy natury technicznej, które spowodowały nieregularność świadczenia usług, co istotnie zwiększyły koszty spółki.   

Fot. Maarten Visser/CC BY-SA 2.0

- Straty finansowe zanotowane przez niemiecką spółkę zmusiły ją do wystąpienia o proces restrukturyzacji według niemieckiego prawa – wyjaśnił Kaikaris. – Niemniej spółka kontynuuje działalność w restrukturyzacji – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, atwonline.com

Polecane