Niemiecki DAX szykuje się na rynek byka

opublikowano: 01-07-2019, 10:51

Niemiecki indeks DAX rozpoczyna drugą połowę roku z impetem szykując się na hossę, informuje Bloomberg.com.

Wskaźnik wzrósł aż o 1,8 proc. w pierwszej godzinie handlu w poniedziałek, zwiększając całkowity zysk do 22 proc. od dołka z 27 grudnia.

Akcje producenta chipów Infineon Technologies drożeją. Zyskują również akcje producentów samochodów po tym, jak prezydent USA Donald Trump i prezydent Chin Xi Jinping zgodzili się wznowić rozmowy handlowe, które załamały się w maju. Trump napisał na Twitterze, że spotkanie było „lepsze niż oczekiwano”.

Powrót do hossy następuje zaledwie siedem miesięcy po tym, jak indeks wszedł w scenariusz rynku niedźwiedzia. 2018 r. okazał się wyzwaniem dla niemieckich akcji w związku z obawami o światowy handel i spowolnienie wzrostu gospodarczego.

Akcje Deutsche Bank zyskały aż 3,5 proc., w związku z doniesieniami, że kłopotliwy kredytodawca obniża liczbę miejsc pracy. Jednocześnie drożały akcje spółek związanych z rynkiem nieruchomości w związku z informacjami, że niemiecki parlament rozważa uznanie zakazu podwyżek cen najmu w Berlinie za nielegalny.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy