Niemieckie Metro drożeje rekordowo

opublikowano: 27-08-2018, 14:13

Niemiecki detalista Metro drożeje rekordowo po wiadomości, że znaczący pakiet jego akcji może kupić grupa inwestorów, której przewodzi czeski miliarder Daniel Kretinsky, pisze Reuters.

O możliwości sprzedaży akcji grupie Kretinsky’ego działającej pod szyldem EP Investment poinformowały spółki Ceconomy oraz Haniel. Pierwsza, sieć sklepów z elektroniką, która wydzieliła się z Metro w 2017 roku, poinformowała w poniedziałek, że rozmawia z EP Investment o sprzedaży większości z posiadanego pakietu 10 proc. akcji Metro.

Metro Group
Zobacz więcej

Metro Group Reuters/Forum

Grupa inwestycyjna Haniel informowała w piątek o uzgodnieniu sprzedaży za nieujawnioną kwotę 7,3 proc. akcji Metro wehikułowi inwestycyjnemu Kretinsky’ego i słowackiego inwestora Patrika Tkaca. Warunki umowy przewidują możliwość odkupienia przez inwestorów pozostałych 15,2 proc. akcji Metro.

Reuters przypomina, że Haniel z pakietem 22,5 proc. akcji był największym akcjonariuszem Metro. Ceconomy ma ok. 10 proc.

Akcje Metro drożały w poniedziałek nawet o 17 proc. Obecnie kurs spółki rośnie o 12 proc. do 13,32 EUR. W poniedziałek Metro może zanotować największy jednodniowy wzrost kursu w historii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu