Nieoczekiwana zmiana na rynku smartfonów

OSZ, engadget.com
opublikowano: 26-10-2012, 11:33

Smartfony rządzą rynkiem telefonii, a królów nadal jest dwóch. Co nowego? Nokia wypadła z pierwszej piątki.

Firma badawcza IDC podała dane o sprzedaży w trzecim kwartale. Globalny rynek telefonii komórkowej urósł o 2,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku, ale w przypadku smartfonów zanotowano wzrost aż o 45,3 proc., co znacznie przewyższyło oczekiwania analityków.

Zobacz więcej

Tak kształtuje się światowy rynek smartfonów (źródło: IDC)

Na lukratywnym rynku królują ciągle dwie firmy - Samsung i Apple. Obie odpowiadają za blisko połowę całej sprzedaży smartfonów na świecie.

Raport przyniósł kolejną kiepską informację dla fińskiej Nokii. Koncern wypadł z pierwszej piątki głównych graczy. Co ciekawe, na miejsce Finów wskoczyła inna spółka borykająca się z problemami, czyli firma RIM, producent smartfonów BlackBerry. Oba koncerny bardzo liczą na swoje nowe modele i podreperowanie sprzedaży w końcówce roku.

Zestawienie uzupełniają ZTE i HTC. Szczegółowe dane dotyczące rynkowych udziałów poszczególnych marek w grafice przygotowanej przez IDC. W trzecim kwartale tego roku na całym świecie sprzedano w sumie blisko 180 mln smartfonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, engadget.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nieoczekiwana zmiana na rynku smartfonów