Niepełnosprawni studenci dostaną stypendia we Wrocławiu

MEJ
04-06-2015, 07:00

97 niepełnosprawnych studentów otrzyma 8 czerwca br. stypendia Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej za wyniki w nauce. Specjalne nagrody otrzymają także studenci ze znaczną niepełnosprawnością, którzy starali się zaliczyć w terminie egzaminy i kolokwia.

Wśród nagrodzonych znalazło się dziewięć osób, które zaliczyły semestr zimowy tego roku akademickiego ze średnią równą lub wyższą od 5,00 i otrzymają stypendium w wysokości 2,5 tys. zł. Prawie 30 studentów i studentek, którzy osiągnęli pomiędzy 4,50 i 4,99 otrzyma za swoje wyniki stypendium w kwocie 2 tys. zł.  Z kolei 41 studentów otrzyma stypendium w wysokości 1,5 tys. zł za średnią ocen od 4,00 do 4,49.

Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej uhonorowała  także specjalnymi nagrodami studentów ze znaczną niepełnosprawnością, którzy mimo swoich ograniczeń zdrowotnych z wielką determinacją starają się zaliczać w terminie kolejne etapy nauki. Według ostatnich danych na Politechnice Wrocławskiej studiowało 489 osób z orzeczonym różnym stopniem niepełnosprawności – najwięcej na Wydziale Elektroniki.

Środki na stypendia i nagrody pochodzą z wpływów z aukcji, która odbyła się podczas Charytatywnego Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej i z wpłat dokonanych przez darczyńców w ciągu roku. Stypendia Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej są przyznawane od 2006 roku. Do tej pory takie wsparcie na łączną kwotę ok. 475 tys. zł otrzymało 331 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Niepełnosprawni studenci dostaną stypendia we Wrocławiu