Niepełnosprawni w pracy tymczasowej

DCZ
13-04-2007, 00:00

Choć rynek pracy szybko się rozwija, nadal niewiele jest na nim ofert dla niepełnosprawnych.

Choć rynek pracy szybko się rozwija, nadal niewiele jest na nim ofert dla niepełnosprawnych.

Rozwiązaniem problemu coraz częściej okazują się propozycje agencji pracy tymczasowej. Poznański Job Impulse od początku roku współpracuje z czterema niepełnosprawnymi ruchowo. Dla części z nich zatrudnienie czasowe to pierwsza szansa zaistnienia na rynku pracy. Znaleźli pracę np. jako pomoc biurowa i operator ustawiacz maszyn.

— Zaistnienie na rynku pracy to niejedyny plus podejmowania zatrudnienia przez niepełnosprawnych. Wymierne korzyści to zarabianie pieniędzy, wzrost poczucia własnej wartości i samodzielności. A dla pracodawcy zatrudnienie niepełnosprawnych to wiele pozytywów. Należy do nich zmniejszenie lub nawet zwolnienie ze składki na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Takie osoby są często pracowite i skłonne do podejmowania nowych zadań — zachwala Maciej Kozicki, przedstawiciel zarządu Job Impulse.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Niepełnosprawni w pracy tymczasowej