Niepewna przyszłość prezesa Generali

  • Paweł Makosz
opublikowano: 27-09-2021, 14:54

Przyszłość dyrektora generalnego Generali, Philippe Donneta, w najbliższy poniedziałek zostanie poddana kluczowemu testowi. Podczas spotkania rady nadzorczej, dojdzie do przedyskutowania jego kandydatury do ponownej nominacji w obliczu sprzeciwu dwóch czołowych inwestorów.

fot. REUTERS/Leonhard Foeger/File Photo/Forum

Wpływowi włoscy biznesmeni Francesco Gaetano Caltagirone, lat 78, i Leonardo Del Vecchio, lat 86, odpowiednio drugi i trzeci co do wielkości inwestor Generali, sprzeciwiają się ponownej nominacji Philippe Donneta, twierdząc, że jego strategia w zakresie fuzji i przejęć jest zbyt nieśmiała.

W tym miesiącu Del Vecchio i Caltagirone podpisali porozumienie o konsultowaniu decyzji dotyczących Generali, w którym kontrolują łącznie 12,5 proc. udziałów.

Innego zdania jest główny inwestor, Mediobanca, który popiera trzecią kadencję Donneta, przepominając, że ten przeprowadził Generali przez kryzys COVID-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane