Nieśmiałe wzrosty na Wall Street

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 28-10-2010, 13:56

Przed rozpoczęciem czwartkowej sesji kontrakty na główne indeksy giełdy nowojorskiej utrzymują się na poziomach zbliżonych do tych z wczorajszego zamknięcia, a inwestorzy nie są skorzy do  bardziej zdecydowanych ruchów.

Na niespełna dwie godziny przed otwarciem kontrakty na S&P 500 drożeją o 0,2 proc., a futures na Dow Jonesa i Nasdaq zwyżkują o 0,1 proc.

Uwaga inwestorów koncentruje się na przyszłotygodniowym posiedzeniu Fed. Wczorajsze spadki większość komentatorów uzasadniała spekulacjami, że poluzowanie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną będzie stopniowe. Z kolei dzisiaj rynek obiegła informacja, że Fed sonduje oczekiwania dealerów odnośnie oczekiwanej wielkości programu skupu obligacji.

- Ostrożność będzie przeważać, dopóki nie zobaczymy wyników przyszłotygodniowego posiedzenia Fed – poodkreślał Mitsushige Akino z tokijskiego Ichiyoshi Investment Management.

Dzisiaj przed otwarciem rynek pozna odczyt liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA. Oczekuje się, że było ich mniej więcej tyle, co przed tygodniem (452 tys.) Liczba wniosków znajduje się powyżej 10 – letniej średniej, sięgającej 394,5 tys. od ponad dwóch lat.

O 11 proc. w handlu przedsesyjnym zwyżkuje Las Vegas Sands. Operator kasyn w III kwartale zarobił na czysto (po opuszczeniu pozycji jednorazowych) 28 centów na akcję, podczas gdy analitycy oczekiwali wyniku na poziomie 24 centów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane