Niespokojna sesja na Wall Street

opublikowano: 29-11-2017, 22:07

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła pogorszenie nastrojów wśród inwestorów. Szczególnie widoczne to było w segmencie spółek technologicznych, który przez cały dzień znajdował się pod kreską.

Gracze pozbywali się udziałów w firmach high-tech zamieniając je na akcje spółek reprezentujących tradycyjne sektory, zwłaszcza finansowy. Takie zachowanie podyktowane było przede wszystkim mocnymi danymi z gospodarki, głównie dotyczącymi dynamiki PKB w III kw. Zweryfikowany odczyt wskazał, że amerykańska gospodarka rozwijała się w tym okresie w tempie 3,3 proc. co oznacza najsilniejszy wzrost od trzech lat

Nasdaq, Wall Street
Zobacz więcej

Nasdaq, Wall Street fot. Bloomberg

Najmocniej też, tyle że od ośmiu miesięcy wzrósł w październiku wskaźnik podpisanych umów kupna domów, które miały już właściciela. Rynek napędzany był przede wszystkim wysoką aktywnością na południu Stanów Zjednoczonych, co było skutkiem huraganów jakie pustoszyły te regiony.

W swoich decyzjach inwestorzy kierowali się też rosnącymi szansami na podwyżkę stóp procentowych w grudniu.

Do dwutygodniowych szczytów wzrosły rentowności 10- i 30-letnich obligacji amerykańskiego rządu.

Na finiszu sesji indeks największych spółek Dow Jones IA rósł o 0,44 proc. ustanawiając nowy rekord. Przecenie, choć symbolicznej poddał się natomiast S&P500 tracąc 0,04 proc. Z kolei wskaźnik rynku technologicznego Nasdaq zniżkował o 1,27 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy