Niewielkie zmiany na Wall Street

opublikowano: 18-10-2021, 16:56

Na amerykańskich rynkach akcji dominują niewielkie zmiany kursów. Inflacja nie przestaje być głównym źródłem obaw.

Po godzinie handlu indeksy na Nasdaq i S&P500 zmieniały się o mniej niż 0,1 proc. Średnia Dow Jones spadała o 0,3 proc. Rentowność obligacji 10-letnich dochodziła wcześniej w poniedziałek do 1,627 proc., ale obecnie wynosi 1,59 proc. Rosną obawy, że drożejąca energia spowoduje dalszy wzrost inflacji i zmusi Fed do podwyższenia stóp wcześniej niż było to sygnalizowane. Rynek pieniężny w ubiegłym tygodniu widział już 50 proc. szans na pierwszą podwyżkę stóp nawet w czerwcu przyszłego roku.

Po godzinie handlu podaż przeważała w 6 z 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej taniały akcje spółek z segmentów dóbr codziennego użytku (-0,5 proc.), ochrony zdrowia (-0,6 proc.) i użyteczności publicznej (-0,7 proc.). Najmocniej rosły segmenty finansowych, dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (po 0,5 proc.) i energii (1,0 proc.).

Inwestorzy czekają także na publikację wyników kwartalnych spółek. W tym tygodniu przedstawi je ok. 350. Wśród nich m.in. Tesla, Intel, Johnson & Johnson, Netflix i Verizon Communications.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane