Niewielkie zyski indeksów na Wall Street

opublikowano: 19-02-2019, 22:07

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach toczyła się w cieniu rozpoczętej kolejnej rundy negocjacji handlowych pomiędzy waszyngtońską administracją a chińskimi władzami. Związane z tym nadzieje, obawy i obiekcje miały wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów.

Optymizm reprezentowany przez część graczy pozwala indeksom utrzymywać się na poziomach bliskich dwumiesięcznym szczytom. Na parkiecie zauważalna była jednak spora niepewność, co znajdowało przełożenie na falowanie wycen indeksów. W centrum zainteresowania znów były w dużej mierze walory koncernów, które mają silną ekspozycję na chiński rynek. 

We wtorek najmocniejszym sektorem na Wall Street był reprezentujący produkty konsumenckie, który szczególnie wspierała aprecjacja notowań akcji detalicznego giganta, koncernu Walmart. Właściciel największej na świecie sieci supermarketów pochwalił się lepszymi niż oczekiwano wynikami sprzedaży obejmującej miniony sezon świąteczny. To zachęciło część handlujących do zakupu, a w efekcie podbijania wycen akcji innych detalistów takich jak Costco Wholesale czy Target. 

Ostatecznie, na finiszu wtorkowej sesji, mimo wahań nastrojów, indeksy notowały dodatnie zmiany. Wskaźnik największych blue chipów zyskiwał 0,03 proc. Z kolei S&P500 rósł o 0,15 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,19 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu