Nike może być rekordowo drogie

opublikowano: 23-09-2020, 12:27

Handel przedsesyjny akcjami Nike sygnalizuje, że spółka może osiągnąć rekordową wartość w środę, informuje Reuters.

Akcje największego na świecie producenta obuwia sportowego drożeją o ponad 13 proc. do 132,50 USD w handlu międzysesyjnym po publikacji wyników kwartalnych. Pokazały one, że sprzedaż internetowa spółki, szczególnie w Ameryce Północnej, pozwoliła zrekompensować spadek sprzedaży w tradycyjnych sklepach, zamkniętych z powodu pandemii.

Reuters zwraca uwagę, że co najmniej siedem biur maklerskich podwyższyło prognozę 12-miesięczną kursu Nike. Agencja podkreśla, że dla akcjonariuszy spółki ostatnie wyniki kwartalne są wielkim oddechem ulgi, bo we wcześniejszym raporcie niespodziewanie wykazała ona aż 790 mln USD straty z powodu anulowania przez detalistów zamówień i słabej sprzedaży na kluczowych rynkach Ameryki Północnej, Europy i Chin.

Akcje Nike drożały o 3,1 proc. na zamknięciu wtorkowej sesji. Były droższe o 15 proc. niż na początku roku. Ostatni kurs był tylko 3 proc. poniżej 52-dniowego maksimum i ponad 94 proc. od minimum z tego samego okresu.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane