Nikkei: Apple chce zwiększyć o 30 proc. produkcję iPhone’ów

opublikowano: 15-12-2020, 10:01

Serwis Nikkei informuje, że Apple planuje zwiększenie w pierwszej połowie przyszłego roku produkcji iPhone’ów do nawet 96 mln sztuk, czyli o 30 proc. w ujęciu rocznym, donosi Reuters.

Według źródeł Nikkei, Apple miało zwrócić się do podwykonawców o wyprodukowanie 95-96 mln smartfonów w pierwszej połowie przyszłego roku, zarówno starszych modeli, iPhone 11 i SE, jak i najnowszych iPhone 12. Informatorzy japońskiej agencji twierdzą, że realizacja planu może napotkać trudności wynikające z braku niektórych podzespołów.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Nikkei donosi, że według wstępnej prognozy, którą Apple przedstawiło swoim podwykonawcom, chce wyprodukować do 230 mln iPhone’ów w 2021 roku. Oznaczałoby to wzrost o 20 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Nikkei zwraca uwagę, że Apple w 2018 i 2019 roku zanotowało dwa kolejne lata spadku dostaw iPhone’ów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane