Nintendo nakręci film o Super Mario Bros.

AR
opublikowano: 16-05-2016, 13:19

Fikcyjny bohater gry komputerowej – hydraulik Super Mario trafi na srebrny ekran po raz drugi. Nintendo zapowiada ekranizację kultowej gry platformowej sprzed trzech dekad – poinformował Bloomberg.

Film ma powstać za dwa lub trzy lata. Japoński producent gier chce go nakręcić własnymi siłami, bo nie jest zainteresowany sprzedażą licencji na wykorzystanie postaci ze swojej gry.

Około trzydzieści lat temu gra Mario Bross przyczyniła się do popularyzacji konsoli gier video. Nintendo – jak zdradził w wywiadzie prezes spółki Tatsumi Kimishima – chce rozwijać dodatkowe źródła dochodu korzystając z globalnej popularności bohaterów swoich gier, a film jest jednym z takich przedsięwzięć.

Zobacz więcej

Tom Newby (CC BY 2.0), via Flickr

W ostatnim czasie wielu producentów gier zdecydowało się na przeniesienie swoich komputerowych bohaterów na ekrany  (np. Avengers). Nie będzie to również pierwsza ekranizacja przygód Super Mario. Film z tytułowym bohaterem kultowej gry powstał już w 1993 roku. Produkcja nakręcona nakładem 48 mln USD, pt. „Super Mario Bros.”, nie odniosła jednak spektakularnego sukcesu. W USA osiągnęła dochód 20,9 mln USD, wynika z danych Box Office.

Analitycy są także sceptyczni wobec nowych planów Nintendo.

– W dzisiejszych czasach dzieciaki grają w Minecraft i inne rzeczy, a o Mario wiedzą mniej niż ich rodzice, który z tą grą dorastali – komentuje David Gibson, analityk z Macquaire Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Nintendo nakręci film o Super Mario Bros.