Niska cena jest zaletą kopiarek przenośnych

Karol Wieczorek
opublikowano: 14-06-1999, 00:00

Interesującym segmentem rynku kopiarek są małe urządzenia cyfrowe wykonujące od trzech do pięciu kopii na minutę. Sprzęt taki zalicza się do kopiarek, choć nie wszyscy są co do tego zupełnie zgodni. W najprostszych wersjach urządzenia te są hybrydowymi połączeniami skanera i drukarki laserowej. Zaletami wielofunkcyjnych kopiarek przenośnych jest przede wszystkim niska cena i małe rozmiary. Ich wadą jest mała prędkość kopiowania oraz relatywnie wysoki koszt wykonania jednej kopii. Dzięki tym cechom urządzenia te robią zawrotną karierę na polskim rynku, znajdując zastosowanie w domach i biurach o małych potrzebach kopiowania. Szacuje się, iż w ubiegłym roku sprzedano ich ponad 10 tys., co pod względem ilościowym stanowi około 20 proc. rynku kopiarek. Rzecz jasna udział w rynku kopiarek przenośnych pod względem wartości sprzedaży jest o wiele mniejszy.

Ponad połowa kopiarek osobistych trafiła do klientów za pośrednictwem dużych hal z artykułami dla biur. Część specjalistów uważa, że to właśnie dzięki sieciom półhurtowym popularność takiego sprzętu gwałtownie wzrosła, bowiem hale w dość wyraźny sposób obniżyły ceny, a to wpłynęło na dostępność sprzętu. KW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Wieczorek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niska cena jest zaletą kopiarek przenośnych