Niski spread polsko-niemiecki

[ONO, PB.PL]
opublikowano: 26-01-2012, 00:00

LICZBA DNIA

Na początku tygodnia pisaliśmy o taniejącym ubezpieczeniu polskiego długu. Mamy kolejny dowód na coraz lepszą ocenę Polski na rynku międzynarodowym. Różnica rentowności obligacji polskich i niemieckich spadła do poziomu najniższego od sześciu tygodni. Spread spadł do 366 punktów bazowych, najniżej od 5 grudnia. Jeszcze 13 stycznia wynosił 405 pkt. — Polska korzysta z globalnego apetytu na ryzyko i lepszego od oczekiwań wzrostu gospodarczego. Rentowności obligacji mogą nadal spadać — mówi Bloombergowi Jens Thellesen, zarządzający w duńskim Jyske Bank.

3,66

proc. Różnica rentowności obligacji polskich i niemieckich.

Bloomberg przypomina, że złoty umocnił się w tym roku już o 4 proc. wobec euro, po 11-procentowym spadku w 2011 r. Jest tym samym piątą najlepszą walutą świata w styczniu. Dzięki poprawie notowań złotego i spadkowi rentowności polskie obligacje dały w euro aż 6,4 proc. zysku w ostatnim miesiącu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ONO, PB.PL]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu