Nissan wyda 17,6 mld USD na elektryfikację

PM, Reuters
opublikowano: 29-11-2021, 09:44

Nissan ogłosił, że wyda 17,59 mld USD w ciągu najbliższych pięciu lat, aby przyspieszyć elektryfikację swoich pojazdów. Producent samochodów planuje dogonić konkurencję w jednym z najszybciej rozwijających się obszarów przemysłu motoryzacyjnego.

fot. Kiyoshi Ota/Bloomberg

W poniedziałek Nissan poinformował, że do 2030 roku wprowadzi 23 zelektryfikowane pojazdy, w tym 15 samochodów elektrycznych (EV). W ciągu 8 lat producent planuje o 65 proc. obniżyć koszty związane z bateriami litowo-jonowymi, chcąc do marca 2029 roku zastąpić je półprzewodnikowymi. Realizacja planu ma być inwestycją o wartości 17,6 mld USD.

Nissan nie zobowiązał się do całkowitego odejścia od produkcji samochodów benzynowych. Producent zapowiedział, że do 2030 roku zelektryfikowana będzie połowa jego pojazdów.

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) samochody elektryczne nadal stanowią niewielką część pojazdów spotykanych na drogach. Jednakże, liczba rejestracji samochodów elektrycznych na świecie wzrosła o 41 proc. w 2020 roku, mimo że cały rynek zmniejszył się o prawie jedną szóstą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane