Niższa rekomendacja dla Cyfrowego Polsatu

KZ
opublikowano: 20-06-2013, 13:28

Maciej Bobrowski, analityk DM BDM, obniżył z "akumuluj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu. Cena docelowa została jednak podniesiona do 20,82 zł.

- Zgodnie z naszymi prognozami spółka jest obecnie handlowana przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2013-2014 na poziomie odpowiednio 8.5x i 7.7x. Mnożniki P/E na lata 2013-2014 wynoszą 14.5x i 11.3x. Ostatnie wzrosty kursu Cyfrowego Polsatu naszym zdaniem w dużym stopniu ograniczają już atrakcyjność inwestycyjną walorów spółki w średnim terminie - napisał w uzasadnieniu Maciej Bobrowski.

Jego zdaniem spadająca oglądalność głównego kanału Polsatu może negatywnie odbić się na rezultatach segmentu nadawanie.

- Tym samym pomimo widocznych oznak poprawy/stabilizacji sytuacji na rynku reklamy tv spółka akurat w tym obszarze nie jest preferowanym przez nas aktywem. W segmencie klientów indywidualnych nie dokonaliśmy istotnych korekt. W nadchodzących okresach wg nas należy liczyć się jednak z powolną erozją bazy abonentów i wzrostem churn, co jednak na poziomie wyników powinno być rekompensowane wyższym ARPU - dodaje Maciej Bobrowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane