Czytasz dzięki

Niższa rekomendacja dla Eurocashu

opublikowano: 03-06-2020, 08:37

Adrian Górniak, analityk DM BDM, obniżył z "kupuj" do "akumuluj" rekomendację dla akcji Eurocashu. Cena docelowa to 21 zł.

Raport wydano 3 czerwca o godz. 8. Powstał w ramach finansowanego przez GPW programu wsparcia pokrycia analitycznego.

"Bieżące poziomy cenowe wydają nam się atrakcyjne, dlatego też wydajemy zalecenie Akumuluj z ceną docelową na poziomie 21,0 zł/akcję. Liczymy na poprawę sentymentu wraz z zakładaną przez nas dodatnią dynamiką sprzedaży żywności w kolejnych miesiącach. Oczekujemy także, że grupa będzie kontynuowała trend poprawy oczyszczonych wyników w kolejnych okresach. W drugim półroczu powinien być widoczny efekt optymalizacji EC Dystrybucja/EC Alkohole. W przypadku realizacji naszych założeń, grupa byłaby handlowana z dyskontem względem spółek o zbliżonym profilu działalności i EV/EBITDA MSSF 16 2020/21 na poziomie 6,3-6,2x. Doceniamy solidny bilans grupy i bezpieczny poziom wskaźnika DN/EBITDA" - napisano w uzasadnieniu raportu, który jest dostęny na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane