Czytasz dzięki

Jest rekomendacja "sprzedaj" dla Dino Polska

opublikowano: 03-06-2020, 07:59

Adrian Górniak, analityk DM BDM, w raporcie z 27 maja z godz. 8 obniżył z "redukuj" do "sprzedaj" rekomendację dla akcji Dino Polska. Cena docelowa to 142 zł.

"Podtrzymujemy negatywne nastawienie do akcji Dino. Uważamy, że założenia konsensusu dot. ścieżki wynikowej w kolejnych latach są zbyt optymistyczne, m.in. w zakresie kształtowania się marży EBITDA, co przy bardzo wymagających poziomach mnożników rynkowych, stwarza pole do rozczarowań. Sądzimy, że spodziewany przez nas słabszy (tj. niski jednocyfrowy) odczyt sprzedaży porównywalnej i tym samym niższa niż „standardowo” dynamika EBITDA w 2 kwartale 2020, mogą osłabić sentyment do walorów grupy w najbliższych miesiącach. Dodatkowo, w naszej ocenie premia dla wskaźników EV/EBITDA i P/E na lata 2020-22 względem grupy porównawczej jest zbyt wysoka" - napisano w uzsadnieniu raportu, który dostępny jest na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane