Niższa rekomendacja dla Orbisu

ISBNEWS
13-11-2015, 11:05

Analitycy BDM obniżyli rekomendację Orbisu do "trzymaj" z "akumuluj" i podniósł cenę docelową do 60 zł za akcję z 59,3 zł, wynika z raportu datowanego na 9 listopada.

"Z uwagi na wzrost kursu Orbisu (jest powyżej ceny docelowej wyznaczonej w raporcie z maja) zdecydowaliśmy się na korektę naszego zalecenia […]. Uwzględniając nasze założenia i cenę docelową na poziomie 60 zł, Orbis będzie handlowany przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2015-2016 na poziomie 8.1x i 7.6x. Uważamy, że są to wartości odpowiednie zważywszy na zaawansowany proces odbudowy wyników (bardzo wysoka frekwencja; pole do wyższej rentowności postawiają cenniki) i oczekiwaną dynamikę wzrostu EBITDA w roku 2016 na poziomie niespełna 4% r/r" - czytamy w raporcie. 

Broker szacuje, że Orbis wypracuje 1,26 mld zł przychodów, EBITDA 331,4 mln zł i zysk netto w wysokości 154 mln zł na koniec 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Niższa rekomendacja dla Orbisu