NN kupuje Notus

Dzięki przejęciu pośrednika finansowego Nationale-Nederlanden zyska nowy kanał sprzedaży polis.

Posiadanie własnego pośrednika finansowego robi się modne wśród ubezpieczycieli życiowych. Rok temu największy tego typu broker — Expander — został przejęty przez Avivę. Dom Kredytowy Notus (DK Notus), który pod względem sprzedanych kredytów zajmuje trzecie miejsce na rynku, został właśnie przejęty przez Nationale-Nederlanden. Transakcja ma bardzo duże znaczenie dla ubezpieczyciela. Przez lata stanowił on część grupy ING, a jego polski biznes opierał się na dwóch nogach: własnej sieci agencyjnej oraz współpracy z ING Bankiem Śląskim. W kwietniu zakończył się proces wydzielania Nationale-Nederlanden ze struktur ING i obie firmy współpracują ze sobą na warunkach czysto komercyjnych. Przejęcie DK Notus jest dla ubezpieczyciela szansą na zbudowanie nowego kanału sprzedaży polis oraz pozyskanie cennej bazy klientów, którym broker w przeszłości pomógł w uzyskaniu kredytów hipotecznych. — Nasza sieć agencyjna pozostaje głównym kanałem, ale widzimy, że w dzisiejszym świecie musimy zapewnić klientom szeroki dostęp do usług Nationale-Nederlanden — mówi Wojciech Saas, prezes Nationale-Nederlanden Życie.

Podkreśla, że towarzystwu zależy na dystrybucji polis kanałami, które dają kontrolę nad jakością sprzedaży. To dla firmy istotne, bo niedawno sparzyła się ona na współpracy z multiagencjami życiowymi. Niektóre z nich w zorganizowany sposób wyłudzały od towarzystwa prowizję za sprzedaż polis. Dzięki przejęciu DK Notus sieć sprzedaży Nationale- -Nederlanden Życie zwiększy się o ponad 350 doradców finansowych w oddziałach, które są ulokowane w największych miastach Polski, oraz kolejnych 280 przedstawicieli działających w ramach franczyzy. Pod względem sprzedanych kredytów broker zajmuje trzecie miejsce na rynku. W ubiegłym roku wartość jego sprzedaży w tym obszarze przekroczyła 2,2 mld zł. Od kilku lat DK Notus starał się zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń, a w ubiegłym roku postawił na produkty majątkowe. — Współpraca z Nationale- -Nederlanden to dla nas nowe możliwości rozwoju w obszarze doradztwa finansowego — mówi Robert Pepłoński, prezes DK Notus. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie roku po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na razie nie jest planowany rebranding DK Notus. Po ostatecznym przejęciu firmy przez Nationale-Nederlanden ma ona kontynuować działalność pod dotychczasową marką. Wartość transakcji nie została ujawniona. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NN kupuje Notus