Noble Bank wprowadza nową kartę i usługi

ET
23-08-2012, 00:00

Bank wprowadza metalową kartę debetową. Oferuje też rachunek z wysoko oprocentowanym overnightem.

O karcie potocznie mówi się plastikowy pieniądz, co nijak nie pasuje do kart wydawanych przez Noble Bank. W tym banku karta brzęczy jak żywa moneta. Rok temu zaczął on wydawać metalowe karty kredytowe Mastercard World Elite z milionowym limitem kredytowym.

Niby nic nadzwyczajnego, po prostu kawałek stopu srebra i niklu, ale dla koneserów to coś więcej niż zwykła karta. Noble sprowadza je na specjalne zamówienie ze Stanów, gdzie produkowane są w niewielkich seriach, bo takie karty w ofercie mają tylko nieliczne banki na świecie.

Dla jednych blichtr, dla innych dyskretny urok luksusu. Teraz będzie go jeszcze więcej. Noble, jako jedyny na świecie, będzie wydawać metalowe karty debetowe przypisane do rachunku osobistego. Limit debetowy w koncie wynosi 100 tys. zł, a zgromadzone na nim pieniądze są oprocentowane według stawki WIBOR O/N, która wczoraj wynosiła 4,74 proc. Atrakcyjność oferty obniża fakt, że odsetki naliczane są tylko w dni robocze. Bank wprowadza też kilka nowych usług typu consierge dla zamożnych klientów.

Pierwsza — Noble Life — ma zapewnić opiekę, a raczej konsultacje osobistego lekarza, wysokiej klasy specjalisty, u którego zainteresowany może zasięgnąć porady, uzyskać dodatkową opinię itp. Noble chce też zająć się edukacją dzieci bogatej klienteli. Powoli dorasta już drugie pokolenie Polaków urodzonych w zamożnych rodzinach, które dorobiły się majątku w ostatnich latach.

— Nie załatwimy miejsca w Oxfordzie, ale wspólnie ze specjalistami od planowania kariery pomożemy wybrać ścieżkę edukacji młodego człowieka — mówią przedstawiciele banku.

Ostatnia usługa to również odpowiedź na zmieniające się z czasem potrzeby bogatych klientów, którzy coraz częściej chcą dzielić się swoim majątkiem. Consierge banku pomoże wybrać fundację czy inny dyskretny sposób przekazania wsparcia finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Noble Bank wprowadza nową kartę i usługi