Noble Funds stawia na obligacje

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 24-04-2014, 00:00

Oferta towarzystwa kierowanego przez Mariusza Staniszewskiego poszerzy się o nowy fundusz obligacji skarbowych.

Noble Funds TFI, które zęby zjadło na zarządzaniu akcjami, chce też zaistnieć na rynku obligacji. Na przełomie kwietnia i maja poszerzy więc ofertę o nowy fundusz dłużny, który co najmniej 70 proc. aktywów będzie inwestował w papiery skarbowe.

O chęci wzmocnienia drugiej nogi biznesu Mariusz Staniszewski, szef towarzystwa, mówił już w ubiegłym roku. Wówczas tłumaczył, że zanim zaoferuje fundusz obligacyjny, musi mieć odpowiednich ludzi. Potencjalnie sporej podaży rąk do pracy dostarczyć miały PTE. Na razie jednak nowym portfelem pokieruje „stara” ekipa: Andrzej Lis i Tomasz Manowiec.

— Rynek obligacji ma za sobą okres niskich stóp procentowych. Powoli nadchodzi więc czas, by budować tam kompetencje i może nie w tym toku, ale w przyszłym będzie można zarobić na obligacjach — uważa Mariusz Staniszewski.

Noble Fund Obligacji skierowany będzie do inwestorów planujących oszczędzanie w krótkim i średnim terminie, oczekujących stabilnych zysków, porównywalnych lub wyższych niż w przypadku lokaty.

Minimalna kwota pierwszej wpłaty to 500 zł, a każda kolejna 100 zł. Maksymalna opłata za zarządzanie to1,5 proc. Strategia nowego funduszu jest bardzo zbliżona do tej, którą stosuje Noble Fund Skarbowy. Przedstawiciel TFI tłumaczy jednak, że fundusz ten przesunie się w kierunku rozwiązań gotówkowych i pieniężnych, dzięki czemu paleta podstawowych strategii w ramach parasola będzie kompletna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu