Noble Securities radzi kupować akcje Stalproduktu

opublikowano: 25-05-2018, 10:17
aktualizacja: 25-05-2018, 10:23

Dawid Radzyński, analityk Noble Securities, wydał rekomendację "kupuj" dla akcji Staproduktu. Wycenia je na 599 zł.

- W 2018 roku prognozujemy, że Stalprodukt osiągnie rekordowe przychody, wyższe o 10 proc. r/r (3,87 mld zł) dzięki dynamicznemu wzrostowi sprzedaży w segmencie blach. EBITDA wyniesie 501 mln zł (wobec 496 mln zł w 2017). Na taki wynik ponownie w największym stopniu zapracuje segment cynku. Zysk netto jednostki dominującej szacujemy na 274,5 mln zł. Uważamy, że w bieżącym roku Stalprodukt, osiągnie powtarzalne wyniki r/r, a w 2019 roku dzięki poprawie na rynku stali, nowej inwestycji i ostatniej akwizycji poprawi je - mówi Dawid Radzyński.

Jak podkreśla specjalista, jego ocena spółki w dużej mierze zależy od kształtowania się cen cynku na Londyńskiej Giełdzie Metali.

- Jeżeli doszłoby do załamania cen przeliczonych na złote, to osiągnięcie założonych wyników okaże się nie do zrealizowania. Ponadto dużą niewiadomą w 2018 roku będzie przejęcie fabryki w Czechach, a także fluktuacje cen materiałów wsadowych (blach) na świecie w związku z prowadzeniem ceł na stal przez USA - dodaje Dawid Radzyński.

Raport wydano 22 maja o godz. 10.10. Artykuł stanowi skrót raportu, dostępnego w załączniku>>Stalprodukt - rekomendacja NS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu