Nokia zatrudni w Łodzi 200 osób

AR
aktualizacja: 08-08-2017, 14:48

Iris Telecommunications, spółka usługowo-serwisowa działająca dla Nokii, otwiera swój oddział w stolicy woj. łódzkiego. Chce zatrudnić od 200 do 250 osób.

– Zdecydowaliśmy się tu ulokować ze względu na atmosferę jaka panuje w mieście i wokół miasta – powiedział Piotr Kaczmarek, prezes zarządu Nokia w Polsce, podczas spotkania z prezydent Łodzi Hanna Zdanowską, które odbyło się w ubiegłym tygodniu. 

Zobacz więcej

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, z przedstawicielami Nokii i IrisTelecommunication Fot. Twitter, UM Łódź

Nowy łódzki oddział spółki świadczącej usługi dla Nokii - IrisTelecommunications Poland - będzie się zajmować obsługą budowy światłowodowej sieci szerokopasmowego Internetu w 13 regionach środkowej i północno-wschodniej Polski w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Projekt ma zapewnić dostęp do szybkiego pasma 400 tys. gospodarstwom domowym i 2,5 tys. szkołom w woj. łódzkim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jak informuje portal telecompaper.com inwestycja warta jest 1,1 mld złotych, z czego 518 mln zł pokryje publiczna dotacja, jaką Nokia uzyskana w konkursie Ministerstwa Rozwoju. 

Docelowo, w ciągu 12 miesięcy, IrisTelecommunications Poland chce zatrudnić w Łodzi od 200 do 250 specjalistów z branży IT. Na początek ruszy rekrutacja dla 100 osób. 

– Na potrzeby projektów firma zatrudni absolwentów studiów technicznych, projektantów sieci od strony telekomunikacyjnej i budowlanej. Specjalistów, którzy będą prowadzić projekty o różnym stopniu złożoności. Inwestorzy zakładają ścisłą współpracę łódzkiego oddziału z globalnym centrum projektowym Nokii w Hiszpanii. Zatrudnieni przez nas absolwenci łódzkich studiów technicznych z pewnością będą mieli możliwość rozwoju zawodowego – informuje Bogdan Sołtysiak, prezes zarządu Iris Telecommunication.

W Polsce Nokia jest obecna już w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Nokia zatrudni w Łodzi 200 osób