Nord/LB stoi przed wyborem

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 19-12-2005, 00:00

Nord/LB kończy budowę bankowości korporacyjnej. W przyszłym roku skupi się na detalu lub małych i średnich firmach.

W pierwszym kwartale Nord/LB zdecyduje, czy wprowadzi ofertę dla klientów detalicznych, czy dla małych i średnich firm (MSP).

— Przeprowadzimy analizy, które będą dotyczyły możliwości rozwoju banku w każdym z tych segmentów — mówi Jarosław Dąbrowski, prezes Nord/LB.

Bank rozważy możliwość wejścia na rynek detaliczny albo przez akwizycje, albo samodzielnie. Decyzja zależy od akcjonariuszy i sytuacji rynkowej. Prezes spółki przyznaje, że choć jeszcze nie ma sprecyzowanych planów, to na pewno jego bank nie będzie walczył o masowego klienta. Chce natomiast stworzyć nowoczesne produkty i obsługę opartą m.in. na platformie informatycznej.

— W przyszłym roku zakończymy też budowę bankowości korporacyjnej. Rozszerzymy obecność o region północno-zachodniej i południowo-zachodniej Polski — wyjaśnia Jarosław Dąbrowski.

Teraz bank obecny jest w pięciu miastach — Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Szef spółki ujawnia też, że wprowadzi nowe produkty, m.in. faktoringowe, a także produkty zabezpieczające przed ryzykiem kursowym.

Bank będzie miał środki na inwestycje, bowiem czeka na zarejestrowanie 60 mln zł pożyczki podporządkowanej, która zwiększy jego fundusze do 260 mln zł. Zarząd liczy też, że akcjonariusze, niemiecki Nord/LB i norweski DNB/Nor, zgodzą się na pozostawienie całego tegorocznego zysku w spółce. W tym roku zgodnie z planem ma on wynieść 12-12,5 mln zł, a aktywa sięgną 1,9 mld zł.

— W obu przypadkach będzie to wzrost o ponad 50 proc. w stosunku do ubiegłego roku. W 2006 r. oczekujemy wzrostu aktywów do 3 mld zł i zysku netto do 18-20 mln zł — podkreśla prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nord/LB stoi przed wyborem