Norddeutsche Affinerie drożeje razem z miedzią

Marek Druś
opublikowano: 17-08-2005, 00:00

Niemiecki koncern Norddeutsche Affinerie (NA) zapowiedział podwyższenie dywidendy po doskonałych wynikach trzeciego kwartału rozrachunkowego. Kurs największego europejskiego producenta miedzi spadł jednak wyraźnie. Część inwestorów zdecydowała się na realizację zysku na akcjach spółki po osiągnięciu przez jej kurs nowego historycznego maksimum krótko po rozpoczęciu sesji.

Zysk netto koncernu wzrósł w minionym kwartale aż o 50 proc., do 15,9 mln EUR, a sprzedaż o 15 proc., do 762 mln EUR. W poniedziałek kurs miedzi pobił kolejny rekord na światowych giełdach, głównie za sprawą rosnącego popytu z Chin. Niemiecka spółka planuje wejście na ten rynek. Prezes Werner Marnette zapowiedział, że wyda na to początkowo 50-55 mln EUR. Zadeklarował jednocześnie, że Norddeutsche Affinerie przeznaczy 70 proc. tegorocznego zysku na dywidendę. W poprzednim roku rozrachunkowym wynosiła ona 65 eurocentów na akcję. Rok wcześniej spółka nie podzieliła się zyskiem z akcjonariuszami.

Kurs Norddeutsche Affinerie wzrósł od początku roku o 30 proc. W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs spółki wzrósł o blisko 53 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Norddeutsche Affinerie drożeje razem z miedzią