WARSZAWA (Reuters) - Nordea Bank Polska wemituje od 16.692.375 do 16.713.086 akcji serii J dla akcjonariuszy przejmowanego LG Petro Banku, podał bank w projektach uchwał na NZWA, które odbędzie się 27 marca.
Łączące się LG Petro Bank i Nordea BP ustaliły, że za każdą akcję LG Petro Banku akcjonariusze tego banku dostaną 0,75 akcji Nordea BP, poinformowała Nordea w środowym komunikacie.
Fuzja Nordea Bank Polska z LG PB jest efektem przejęcia przez szwedzki Nordea Bank większościowego pakietu akcji LG Petro Bank od koreańskiej grupy kapitałowej LG, oraz nabycia pozostałych akcji w wyniku publicznego wezwania.
Szwedzi oferowali w wezwaniu 21 złotych za akcję. Zapisy trwały do 5 grudnia. Nordea realizuje strategię zakładająca, że w ciągu pięciu lat znajdzie się w gronie czołowych banków detalicznych w Polsce.
((Autor: Olga Markiewicz; Redagowała: Barabara Woźniak; Reuters Messaging: [email protected]; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, [email protected]))