Nortel poprawił inwestorom humory

Marek Druś
opublikowano: 24-12-2001, 00:00

W piątek na giełdach za oceanem nastrojów inwestorów wyraźnie się poprawiły. Zarówno na Nasdaq, jak i NYSE, byki miały zdecydowaną przewagę. Do ożywienia handlu przyczyniły się wiadomości o poprawie nastrojów konsumentów w grudniu oraz dobre wyniki spółek.

Do wzrostów przyczyniło się także tzw. triple witching, notowana raz w kwartale zbieżność terminów zapadalności kontraktów futures, opcji na indeksy oraz akcje. Taka sytuacja ożywia z reguły rynek, w związku z zamykaniem pozycji na wspomnianych instrumentach przez inwestorów.

Nastroje w branży technologicznej poprawił Nortel Networks. Kanadyjski producent sprzętu telekomunikacyjnego zapowiedział wyraźnie mniejszą niż oczekiwano stratę na koniec kwartału. Wśród blue chipów z indeksu Dow Jones najsłabiej przez całą sesję notowane były papiery J. P Morgan, który ma brać udział wraz z Citigroup i Goldman Sach w planowanej na 10 stycznia licytacji zbankrutowanego koncernu energetycznego Enron.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu