Norwegom podoba się "Koko Euro Spoko"

DI, PAP
opublikowano: 26-05-2012, 09:17

Norweskie media oceniły z pewnym uznaniem, lecz również z humorem, hymn piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, czyli utwór "Koko Euro Spoko" w wykonaniu zespołu Jarzębina. Oceniły, że panie już osiągnęły sukces, ponieważ dużo się o nich mówi.

"Po wysłuchaniu piosenek z różnych krajów uczestniczących w Euro 2012 mamy wrażenie, że o polskim zespole składającym się z 18 śpiewających babć będzie się dużo mówić , a ich piosenka będzie popularniejsza niż oficjalny utwór turnieju pt. "Endless summer" znanej piosenkarki Oceany" - ocenił dziennik internetowy "Nettavisen".

"Zamiast wyjaśniać dlaczego tak sądzimy, posłuchajcie i obejrzyjcie sami" - skomentowała gazeta, umieszczając na swojej stronie film z występu Jarzębiny.

Norweskie media nie wyśmiewają się z polskiej piosenki i podchodzą z pewnym zrozumieniem, wskazując na podobny przypadek w Norwegii w 1978 roku, kiedy amatorski zespół "Śpiewające gospodynie" stał się odkryciem roku. Jego pierwszy album sprzedany został w ilości 50 tysięcy egzemplarzy i został "złotą płytą".

"Śpiewające gospodynie", składające się głównie ze starszych pań z klubu krawcowych w liczącej 500 mieszkańców wsi Andalsbruk, nagrały w sumie siedem płyt, które zostały sprzedane w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeszły do historii norweskiej muzyki popularnej i w latach 80. miały status supergwiazd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Norwegom podoba się "Koko Euro Spoko"