Norwegowie sypną groszem na przedsiębiorczość

MILO
opublikowano: 21-01-2010, 00:00

Zafundowali auta podkarpackiej policji. Teraz o ich wsparcie mogą się starać inni.

Zafundowali auta podkarpackiej policji. Teraz o ich wsparcie mogą się starać inni.

Nowe radiowozy, motocykle i quady — w sumie 36 nowych pojazdów — rozpoczęły służbę w podkarpackiej policji. Sprzęt o wartości ponad 2,6 mln zł zakupiony został za pieniądze Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF). W ubiegłym roku NMF wydał w sumie na pojazdy dla polskiej policji 17,8 mln zł.

Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne, które jest operatorem programu, właśnie ogłosiło kolejny, trzeci już nabór projektów finansowanych przez Norwegów. Polskie podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego mogą składać wnioski do 19 lutego.

NMF sypnie groszem na dwa rodzaje projektów. Dwustronne, w których partnerem polskiego beneficjenta jest podmiot zagraniczny z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu, albo z kraju basenu Morza Bałtyckiego (Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Szwecja, Niemcy). Możliwe są także programy wielostronne, które wymagają minimum dwóch partnerów zagranicznych, w tym jednego z krajów wymienionych powyżej oraz jednego sąsiadującego z Polską od wschodu (Ukraina, Białoruś, obwód kaliningradzki). Bezpośrednim beneficjentem projektu powinny być podmioty polskie.

Do rozdysponowania w tym naborze jest 700 tys. EUR. Maksymalnie można uzyskać 12,7 tys. EUR (dla projektów dwustronnych) lub 30,5 tys. EUR (wielostronnych). NMF dofinansuje m.in. rozwój systemu wymiany informacji oraz inicjatywy służące ochronie zdrowia i rozwojowi przedsiębiorczości w regionach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane