Norweska szansa dla ekofirm

opublikowano: 15-08-2018, 22:00

Pod koniec września w Oslo odbędzie się giełda kooperacyjna dla spółek, które planują innowacje ograniczające m.in. zużycie surowców — i chcą na ten cel zdobyć fundusze norweskie.

Giełda będzie elementem Oslo Innovation Week — największego w stolicy Norwegii wydarzenia przeznaczonego m.in. dla start-upów i menedżerów.

W starej perspektywie unijnej program finansowany przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein wspierał polskie firmy m.in. w realizacji projektów badawczych i związanych z oszczędzaniem energii, a także promujących odnawialne źródła energii. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przygotowuje kolejne instrumenty dotacyjne dla przedsiębiorców inwestujących w zielone technologie. Wsparcie będzie pochodziło z programu Granty norweskie. Na dofinansowanie będą mogły liczyć innowacje produktowe, procesowe i organizacyjne, które zmniejszają negatywny wpływ firm na środowisko. Premiowane będą nowatorskie rozwiązania B+R w skali rynku.

PARP planuje ogłosić nabór w przyszłym roku. Największe szanse na wsparcie będą miały spółki realizujące projekty w partnerstwie z norweskimi firmami. Podczas wydarzenia przedsiębiorcy będą mieli okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów z partnerami biznesowymi.

WAŻNA DATA:

26.09 W tym dniu odbędzie się międzynarodowa giełda kooperacyjna w Oslo.

WIĘCEJ INFORMACJI: Sylwia Banaszkiewicz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości [email protected] gov.pl

OFICJALNA STRONA WYDARZENIA: https://oiw.no

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane