Notowania dolara zależą wyłącznie od decyzji Fed

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 17-09-2007, 00:00

Ten tydzień na rynku walutowym, i nie tylko, będzie podporządkowany jednemu wydarzeniu — wtorkowemu posiedzeniu amerykańskich władz monetarnych (Fed). Publikacja w ten sam dzień danych o inflacji PPI w USA, a dzień później inflacji CPI oraz ważnego raportu z rynku nieruchomości zejdzie na dalszy plan.

Od 17 sierpnia, gdy niespodziewanie o 50 pkt baz. została obniżona stopa dyskontowa, spekuluje się na temat cięcia stopy głównej (obecnie 5,25 proc.). Obecnie obniżka o 25 pkt baz. jest oceniana przez rynek jako pewna. Decyzji o 50-punktowej obniżce daje się 60 proc. szans. Spadek głównej stopy w USA do 5 proc., zwłaszcza jeżeli nie będzie szedł w parze z klarowną zapowiedzią dalszych cięć, stanie się pretekstem do wzmocnienia dolara. Rynki zdyskontowały bowiem większy ruch. Brak obniżki wywoła paniczne zakupy dolara, połączone z paniką na rynku akcji. Cięcie o 50 pkt baz. natomiast go osłabi.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu