Notowania ropy najniżej w 2022 roku

opublikowano: 09-12-2022, 23:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy spadły w piątek, przy czym oba wskaźniki odnotowały największe tygodniowe spadki od miesięcy, ponieważ rosnące obawy przed recesją zniweczyły wszelkie problemy z podażą po słabych danych ekonomicznych z Chin, Europy i Stanów Zjednoczonych – podaje agencja Reutersa.

fot. Daniel Acker/Bloomberg

Notowania ropy West Texas Intermediate spadły o 44 centy do 71,02 USD za baryłkę, co stanowi nowy najniższy poziom w 2022 r. Cena ropy Brent poszła w dół o 5 centów do 76,10 USD za baryłkę.

Ceny ropy znalazły pewne wsparcie i wzrosły o ponad 1 proc. na początku sesji po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że największy na świecie eksporter energii może ograniczyć produkcję w odpowiedzi na ograniczenie cen eksportu ropy.

Jednak nieco wyższy niż oczekiwano wzrost cen producentów w USA w listopadzie i informacje o częściowym wznowieniu rurociągu Keystone zniweczyły te zyski i obniżyły indeksy o ponad dolara.

Indeks cen producentów w USA (PPI) wzrósł w listopadzie nieco bardziej niż oczekiwano w związku ze skokowym wzrostem kosztów usług, wynika z raportu Departamentu Pracy USA.

Wzrost może zwiększyć prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna „przyspieszy” podwyżki stóp procentowych, pogłębiając obawy przed zbliżającą się recesją, powiedział analityk Mizuho, Robert Yawger.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane