Notowania Świecia nadal w górę

Dariusz Karolak
opublikowano: 15-06-2001, 00:00

Notowania Świecia nadal w górę

Ostatnia transakcja pakietem akcji Świecia której stronami były BH i Framondi pokazała, że wysoka dywidenda była tylko elementem strategii mającej na celu wyprowadzenie spółki z publicznego obrotu. Struktura zadłużenia, które trzeba było zaciągnąć by móc sfinansować wypłatę skutecznie zniechęci instytucjonalnych inwestorów do pompowania kursu w górę, dając czas na spokojne i długotrwałe skupowanie akcji z rynku. Wczoraj kurs urósł ponad dzienną średnią VAMA10 (18,6) jednak obroty były skromne.

Kurs porusza się w obszarze olbrzymiej luki bessy z 7 III (ustalenie praw do dywidendy) 24,5-17,9. Taka silna bariera podażowa musi powodować, że byki będą się czuć nieswojo i nie odważą się otwierać zbyt dużych pozycji. Trwałość zwyżki podważa sygnał sprzedaży jaki powstał na tygodniowym oscylatorze Stochastycznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Notowania Świecia nadal w górę