Novainvest w górę , bo rozpoczyna buy back

KZ
opublikowano: 25-01-2012, 12:49

Notowania Novainvest poszły w górę o ponad 35 proc. po informacji o zamiarze rozpoczęcia skupu akcji własnych.

Walory będą skupowane po cenie nie niższej, niż 0,60 zł i nie wyższej, niż 3 zł.

Zobacz więcej

Tomasz Bartel, prezes Novainvest

Na rynku papiery kosztują tymczasem 0,26 zł po 37 proc. wzroście na sesji w środę.

- W pierwszym etapie skupu zwróciliśmy się do akcjonariuszy z prośbą o wstępną deklarację ilości oferowanych akcji wraz z podaniem proponowanej ceny (ZOBACZ TUTAJ>>). Przy czym z uwagi na dużą rozbieżność pomiędzy ceną rynkową a minimalną ceną skupu bierzemy pod uwagę ewentualną konieczność redukcji, dlatego też w pierwszej kolejności wybierzemy najkorzystniejsze oferty z punktu widzenia interesów spółki i akcjonariuszy. Jednocześnie nie wykluczamy także płatności w formie konwersji akcji na obligacje korporacyjne - mówi Tomasz Bartel, prezes Novainvest.

Skup obejmie do 1,6 mln akcji o łącznej wartości do 1 mln zł. Szczegółowy harmonogram i parametry skupu zostaną określone po zakończeniu przyjmowania ofert, tj, po 29 lutego.

Redukcja ma być przeprowadzona proporcjonalnie.

Wartość rynkowa Novainvest to obecnie zaledwie 2,65 mln zł.

W sierpniu 2010 r. spółka zadebiutowała na NewConnect. Kurs odniesienia na pierwszą sesję wynosił 2,50 zł. Później firma przeprowadziła emisję akcji z zachowaniem prawa poboru, a walory były sprzedawane po 1,25 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Novainvest w górę , bo rozpoczyna buy back