Novatek zapowiada nowe huby przeładunkowe dla LNG

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 19-05-2022, 15:05
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Koncern Novatek, największy niezależny rosyjski producent gazu zapowiada uruchomienie dwóch nowych hubów przeładunkowych dla skroplonego gazu ziemnego (LNG), donosi Reuters.

Rapp Ole Magnus / Aftenposten / TT newsagency / Forum (Opprinnelig filnavn: IMG_8986.JPG)

Firma, która została objęta polskim embargo stworzy je na Półwyspie Kamczatka na Dalekim Wschodzie w Azji oraz w pobliżu Murmańska. Według spółki, pozwoli to obniżyć koszty transportu oraz zwiększyć konkurencyjność dostarczanego surowca.

Rosyjski potentat jest operatorem Jamał LNG, większej z dwóch rosyjskich instalacji LNG. Jak podaje Reuters, spółka buduje kolejną lokalizację, Arctic LNG 2, która ma uruchomić pierwszą linię w przyszłym roku.

Novatek Green Energy, polska spółka-córka wpisana została przez MSWiA na listę sankcyjną w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Dostarczała gaz LNG do kilkunastu gmin w Polsce. Funkcję te przejęła państwowa spółka PGNiG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane