Novaturas zadebiutuje w środę

opublikowano: 19-03-2018, 22:00

Litewska spółka Novaturas zadebiutuje na warszawskiej giełdzie w środę 21 marca. Do obrotu wejdzie 7,8 mln walorów.

Litewska spółka Novaturas zadebiutuje na warszawskiej giełdzie w środę 21 marca. Do obrotu wejdzie 7,8 mln walorów. W zakończonej kilka dni temu ofercie publicznej fundusz należący do Enterprise Investors i dwaj mniejszościowi akcjonariusze operatora turystycznego sprzedali 2,1 mln akcji, stanowiących 27 proc. kapitału. To znacznie mniej, niż oczekiwali, bo na sprzedaż wystawiono co najmniej 50, a maksymalnie 66 proc. walorów przy cenie maksymalnej sięgającej 56,11 zł. Ostatecznie cenę ustalono na 44,13 zł.

— Jest to pierwsza znacząca oferta publiczna akcji na Litwie od 2010 r. Jednocześnie, to pierwsze IPO oferowane inwestorom na trzech rynkach, z notowaniami w Warszawie i Wilnie. Przeprowadziliśmy transakcję przy dość napiętej sytuacji na lokalnych i międzynarodowych rynkach kapitałowych. Traktujemy nasz debiut jako początek długookresowej współpracy z lokalnymi i zagranicznymi inwestorami — powiedział Linas Aldonis, dyrektor generalny Novaturasu.

Litewska spółka w ubiegłym roku miała 141,1 mln EUR przychodów ze sprzedaży (około 600 mln zł) i 8,15 mln EUR zysku na poziomie netto (34,6 mln zł). W planach spółki jest wypłata dywidendy zaliczkowej w wysokości 6 mln EUR po pierwszym półroczu 2018 r. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy