Novigo i Wod Kan inwestują

opublikowano: 19-07-2015, 22:00

Dwie firmy zainwestują w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wod Kan i CO Gal wyda w Gołdapii 4,8 mln zł na budowę zakładu produkującego wyroby betonowe dla branży budowlanej. W fabryce będzie pracować 6 osób.

— W podstrefie w Gołdapii działa już 11 firm. Zatrudniają 1200 osób, z których ponad połowa pracuje w spółce Iryd z branży metalowej. Z 57 ha zostało tu już tylko 2,5 ha i miasto będzie czyniło starania o włączenie kolejnych terenów do strefy — mówi Beata Kulka z SSSE.

W Suwałkach reinwestować będzie Novigo, producent wyrobów z drewna. Wyda 11,8 mln zł i zwiększy zatrudnienie z 22 do 30 osób. To pierwsze zezwolenia suwalskiej strefy w tym roku. W ubiegłym było ich 16, a firmy obiecały 602 mln zł inwestycji i 220 miejsc pracy.

16,6 mln zł Co najmniej tyle zainwestują dwie firmy, które w tym roku odebrały zezwolenia na działalność w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane