Novogratz: to największa bańka naszych czasów

Marek Druś, coindesk.com
opublikowano: 27-09-2017, 09:21
aktualizacja: 27-09-2017, 09:21

Miliarder Mike Novogratz, były członek władz Fortress Investment Group chce stworzyć fundusz hedgingowy wartości 500 mln USD, inwestujący w kryptowaluty i blockchain.

Novogratz podobno przeznaczył na inwestycje własne 150 mln USD i spodziewa się pozyskać do końca roku od innych inwestorów 350 mln USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Byłaby to największa inwestycja miliardera na rynku kryptowalut i będącej ich fundamentem technologii blockchain. Coindesk przypomina, że o Novogratzu było głośno wcześniej w tym roku po tym jak ujawnił, że 10 proc. swojego majątku zainwestował w bitcoina i ethereum.

Michael Novogratz
Zobacz więcej

Michael Novogratz fot. Bloomberg

- To jest największa bańka spekulacyjna naszych czasów. Ceny poszły w górę znacznie oddalając się od poziomu, na którym powinny być. Można zarobić mnóstwo pieniędzy w okresie wzrostu i mamy plan to zrobić – mówił Bloombergowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Novogratz: to największa bańka naszych czasów