Nowa linia w fabryce Rockwool Polska w Małkinii

PAP
opublikowano: 03-09-2008, 15:00

Ponad 250 mln zł kosztowała oddana w środę nowoczesna linia do produkcji skalnej wełny mineralnej w fabryce Rockwool Polska w Małkinii ( Mazowieckie) - poinformowała PAP firma.

Fabryka leży na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE).

Dzięki inwestycji fabryka podwoi produkcję. Nowa linia produkuje 10,8 ton wełny mineralnej na godzinę. Pracę znalazło 70 osób. Dotychczas w fabryce w Małkinii zatrudnionych było 240 osób. Większość produkcji z fabryki w Małkinii ma trafiać na eksport. Firma chce m.in. zaopatrywać w materiały izolacyjne kontrahentów zza wschodniej granicy, ale także rynek krajowy.

Prezes SSSE Grzegorz Mackiewicz podkreślił w rozmowie z PAP, że Rockwool to obok fabryki Pfleiderer MDF sp. z o.o. w Grajewie (Podlaskie) największy inwestor w strefie.

SSSE ma się wkrótce poszerzyć o obszar w Białymstoku. Jak powiedział Mackiewicz, gotowy jest projekt rozporządzenia, które według niego jeszcze we wrześniu ma trafić pod obrady Rady Ministrów.

Powstanie podstrefy Białystok ma służyć podniesieniu atrakcyjności gospodarczej i inwestycyjnej miasta i województwa. Obszar Białystok ma mieć 29,9 ha w dwóch kompleksach położonych w południowo-wschodniej części miasta. Wcześniej zgodę na objęcie tych terenów strefą wyrazili białostoccy radni, zawarto porozumienie z władzami Białegostoku, były też uzgodnienia międzyresortowe w tej sprawie.

Władze Białegostoku mają uzbroić teren pod inwestycje. Niedługo będzie podpisana umowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na przygotowanie terenów. Prace - dofinansowane z UE - mają kosztować około 15,6 mln euro.

Po włączeniu obszaru Białystok SSSE obejmować będzie grunty o powierzchni blisko 342,8 ha, położone na terenach miast w woj. podlaskim: Białystok, Grajewo i Suwałki, Ełk ( warmińsko- mazurskie) oraz gmin: Gołdap ( warmińsko-mazurskie) i Małkinia Górna (mazowieckie). Łącznie na terenie SSSE zainwestowały 52 podmioty, powstało ok. 4,2 tys. miejsc pracy, a przedsiębiorcy zainwestowali ok. 635 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowa linia w fabryce Rockwool Polska w Małkinii